Gazetka – „Rosnę i żyję zdrowo”

21 listopada 2019

W ramach współpracy z rodzicami jedną z form jest redagowanie Gazetki Rosnę i żyję zdrowo. Gazetka ta  łączy dwa światy – świat Rodziców i świat Przedszkola – ma on za zadanie wspierać rodziców w dbaniu o zdrowie, bezpieczeństwo i całościowy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Poprzez taką właśnie współpracę z rodzicami czy opiekunami dziecka dużo łatwiej podjąć właściwe kroki na drodze oddziaływań wychowawczo – dydaktyczno.  Nasza ostatnia gazetka poświęcona jest tematyce Kształtujemy kompetencje klucze u dzieci w wieku przedszkolnym. 

Powiązane wpisy

Kompetencje cyfrowe
KOMPETENCJE CYFROWE Niezbędne jest rozumienie, w jaki sposób technologie cyfrowe mogą pomagać w komunikowaniu się, kreatywności i innowacjach oraz świadomość związanych z nimi możliwości, ograniczeń,…
Czytaj więcej
Kompetencje kluczowe – Podstawy kompetencji kluczowych
Kompetencje kluczowe    Zgodnie z Zaleceniem Rady UE z dnia 22 maja 2018 r. w sprawie kompetencji   kluczowych w procesie uczenia się przez całe życie (2018/C 189/01) wyróżniono 8…
Czytaj więcej
Rozwój kompetencji kluczowych u dzieci w wieku przedszkolnym
Rozwój kompetencji kluczowych u dzieci w wieku przedszkolnym nieodzownie łączy się z domem rodzinnym, dlatego w dniach 19,20, 21  listopada 2019 r. w ramach zajęć otwartych…
Czytaj więcej
Kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się
Kompetencje osobiste, społeczne i w zakresie umiejętności uczenia się Dla udanych relacji międzyludzkich i uczestnictwa w życiu społecznym niezbędne jest rozumienie zasad postępowania i porozumiewania…
Czytaj więcej
Kompetencje obywatelskie
Kompetencje obywatelskie   To zdolność do stopniowego wychodzenia poza obszar rodziny. Przedszkole to miejsce budowania samorządności dzieci. Bardzo ważne jest również wzbudzanie zainteresowania dzieci otoczeniem domu i…
Czytaj więcej
Skip to content