Audycja muzyczna – instrumenty z różnych stron świata

8 marca 2023

Kontakt dziecka  z muzyką wpływa bardzo dobrze na jego ogólny rozwój. Rozwija zainteresowania i kształtuje wrażliwość słuchową. W naszym przedszkolu organizujemy różnorodne kontakty dziecka z muzyką. Jednym z nich są audycje muzyczne. W dniu 8 marca już po raz kolejny gościliśmy Pracownię Jaszczury i Przyjaciele. Dzieci poznały instrumenty z różnych stron  świata ( czekere, darabuka, burzofon, żółwi bęben, misa tybetańska, dejeredoo, wodofon, cow bells, wibra slap) oraz doznały ciekawych wrażeń muzycznych.  

Audycja muzyczna - instrumenty z różnych stron świata Audycja muzyczna - instrumenty z różnych stron świata Audycja muzyczna - instrumenty z różnych stron świata

Powiązane wpisy

Uwrażliwianie dzieci na pomoc ptakom przez utworzenie dla nich nowych miejsc lęgowych.
Dzisiaj Słoneczka odwiedził Pan Grzesiu, z którym wspólnie złożyliśmy budkę lęgową dla naszych skrzydlatych przyjaciół z ogrodu. Ten wspaniały prezent otrzymaliśmy od Pana Krzysztofa, taty…
Czytaj więcej
Dzień Żaby
Dziś był wyjątkowy dzień, gdyż obchodzony po raz pierwszy w przedszkolu Dzień Żaby w grupie IV Stokrotki. W tym dniu dominował kolor zielony. Podczas zajęć…
Czytaj więcej
Ogródek na parapecie u Kotków
Dzisiaj dzieci z grupy „Kotki” założyły w sali ogródek na parapecie. Do przygotowanych doniczek dzieci samodzielnie wsypywały ziemię, sadziły cebulki oraz siały nasiona. Nikt nie…
Czytaj więcej
Zielony Ogródek u Słoneczek
Grupa VI „Słoneczka” 17.03.2023r. Zielony ogródek. W tym tygodniu „Słoneczka” postanowiły zaprosić wiosnę do swojej sali, zakładając zielony ogródek. Przed przystąpieniem do pracy przypomnieliśmy warunki…
Czytaj więcej
Skip to content