Tydzień dla Niepodległej

10 listopada 2022

Słoneczka w tym tygodniu podczas zajęć nabierały przeświadczenia o tym, kim jesteśmy, skąd się wywodzimy, jaka jest nasza przeszłość, uczyły się miłości do ojczystego kraju. Utrwalały wiadomości na temat ojczyzny poprzez układanie puzzli o Polsce, kolorowanie flagi wg zakodowanych kolorów, godła oraz konturów Polski. W sali został założony kącik patriotyczny, który codziennie stawał się bogatszy o przynoszone przez dzieci z domu książki, legendy, atlasy Polski, flagi. Dzieci chętnie przeglądały książki, albumy i poznawały legendy polskie. Poznały pojęcia: ojczyzna, wolność, niepodległość.

Kącik patriotyczny Kącik patriotyczny Kącik patriotyczny

 

Powiązane wpisy

Emocje.
Zajęcia dydaktyczne „Emocje „ Rozpoznanie i nazywanie emocji. Rozwijanie wrażliwości emocjonalnej i empatii.                      
Czytaj więcej
Listopadowa pogoda – praca plastyczna
Praca plastyczna „Listopadowa pogoda „ Rozwijanie twórczej aktywności oraz ekspresji plastycznej.                        
Czytaj więcej
Urodziny Maksa.
Dzisiaj swoje 5 urodziny obchodził Maks Ż. Życzymy wszystkiego najlepszego oraz samych pogodnych dni!                      …
Czytaj więcej
Kotyliony
Poszerzanie wiedzy na temat własnej ojczyzny w pracy plastycznej pt. „BIAŁO – CZERWONE KOTYLIONY” . Doskonalenie umiejętności artystycznych.
Czytaj więcej
Zabawa badawcza pt. „Chmura i deszcz w słoiku”
Zabawa badawcza „Chmura i deszcz w słoiku” na podstawie zajęć „Jesienna szaruga, czyli poznajemy zjawiska atmosferyczne występujące późną jesienią”.
Czytaj więcej
Skip to content