Przygody jednej małej kropelki

20 kwietnia 2023

Maluszki z gr. I na zajęciach poznały przygody „Jednej małej srebrnej kropelki”, dzięki której dowiedziały się jak woda krąży w przyrodzie. Zabawa z wesołymi i smutnymi kropelkami  pokazała dzieciom różne sposoby oszczędzania wody w domu, przedszkolu i najbliższym środowisku.

Bartuś, Julia, Tymek Bo., Adaś G.,Karol, Kalinka i Ala układają z pasków bibuły kropelki na dywanie. Anastazja wybiera właściwą kropelkę i układa przy wybranej planszy. Dzieci siedzą na dywanie przed planszami z dopasowanymi wszystkimi kropelkami.

Dzieci siedzą na dywanie przed planszami z dopasowanymi wszystkimi kropelkami. Plansze z przypiętymi kropelkami zostały ustawione na oknie w sali gr. I "Motylki". Dzieci siedzą na dywanie przed planszami z dopasowanymi wszystkimi kropelkami.

Powiązane wpisy

Urodziny Lenki
Dzisiaj w przedszkolu swoje 3. URODZINY obchodziła Lenka. W tym pięknym dniu życzymy Lence  dużo zdrowia, radości i pięknych urodzinowych prezentów. Rodzicom DZIĘKUJEMY za słodki…
Czytaj więcej
Liczymy kropki – zabawa matematyczna
Podczas zajęć maluszki wysłuchały bajki o „Miłej biedronce„, a potem próbowały układać i  liczyć kropki biedronek zrobionych z kolorowych tarcz.  
Czytaj więcej
Urodziny Anielki i Olusia
Dziś w przedszkolu swoje 4 urodziny świętowali Anielka i Oluś. Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze! Dużo zdrówka , spełnienia marzeń oraz samych radosnych dni!!!!  …
Czytaj więcej
Zawody- kucharz i listonosz
Zawody- kucharz i listonosz. Ćwiczenia usprawniające percepcję wzrokową.                          
Czytaj więcej
Baw się z nami i segreguj odpady
„Baw się z Nami segreguj odpady” Zajęcia dydaktyczne, których celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o otaczający świat. Dzieci rozpoznawały materiały z…
Czytaj więcej
Skip to content